ELEKTRISKO TRANSPORTLĪDZEKĻU UZLĀDES STACIJU DIAGNOSTIKAS METODES

SONEL EVSE-01 uzlādes staciju adapteris ātrai un modernai diagnostikai.

Lēnām, bet pakāpeniski elektrisko transportlīdzekļu skaits uz mūsu ceļiem katru gadu palielinās. Mēs novērojam arī pieaugošo publisko un privāto uzlādes staciju skaitu, kas ir nepieciešama infrastruktūra. Šīs nozares attīstības temps, kā arī tajā ieguldītie līdzekļi liecina ka šī ir tendence turpmākajos gados pastiprināsies. Uzstādot jaunas uzlādes stacijas ir ārkārtīgi svarīgi pareizi veikt pieņemšanas testus, lai novērstu bojātas ierīces lietošanu. Periodiski testi, kas tiek veikti darbības laikā, arī ir lietotāja drošības atslēga.

Elektrisko auto uzlādes iekārtu infrastruktūras drošības un pienācīgas pārvaldības jomā standarts, kas regulē iepriekš minētos jautājumus tikai nesen tika ieviests un jau ir noteiks kā prasība vairākās pasaules valstīs.

Elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju pamatstandarts EN 61851. Tajā aprakstīti uzlādes režīmi un saziņas metodes, starp transportlīdzekli un uzlādes staciju, pielietojot noteiktus protokolus, tādējādi veicinot arī periodiskos un pieņemšanas testus.

EN 62196 standarts to papildina, nosakot kontaktdakšas, kontaktligzdas, savienotājus un automašīnu kontaktdakšas, kuras var izmantot transportlīdzekļos un uzlādes stacijās.

Attiecībā uz EVSE stacijas strāvas padevi detalizētas elektroinstalācijas prasības ir noteiktas HD 60364-7-722.

Meklē ESELO - Ātras un modernas elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju diagnostikas metodes.

Atkarībā no valsts un ieviestajiem noteikumiem transportlīdzekļu uzlādes staciju periodisko un pieņemšanas testu apjoms var atšķirties. Tomēr ir acīmredzams, ka pat tad, ja nav juridisku pienākumu, ieteicams veikt šādus testus, ņemot vērā lietotāju drošību un labu elektrodrošības praksi.

Parasti minimālās prasības mērījumiem ir šādas:

  • Zemējuma esamības pārbaude,
  • Vadu un kabeļu izolācijas pretestība pārbaude,
  • Zemējuma pretestība, ja tiek izmantots zemējums,
  • Strāvas un noplūdes strāvu aizsargierīču darbība,
  • Elektriskā trieciena aizsardzības efektivitāte.

Dažus mērījumus var veikt līdzīgi kā nosaka standarts zemsprieguma instalācijai. Tomēr daži no tiem prasa, lai stacija būtu atbilstošā darbības stāvoklī, kas var būt grūti, ja nav atbilstoša aprīkojuma un mērīšanas ierīču. Šeit noteikti noderēs adapteris EVSE-01, kas paredzēts maiņstrāvas uzlādes staciju pārbaudei, kas aprīkotas ar Type2 savienotāju. Būdams viens no lielākajiem augstas kvalitātes mērinstrumentu ražotājiem Sonel piedāvā savus risinājumus jaunā ekonomikas jomā, kas ir elektromobilitāte.

SONEL EVSE-01 adapteris

Adapteris darbojas ar MPI daudzfunkcionālo mēraprātu saimi. Tas ļauj veikt visaptverošus mērījumus saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem. Turklāt tas veic arī vadības sistēmas pamata diagnostiku. Simulējot uzlādes kabeli (PP) un transportlīdzekļa savienojuma statusu (CP), tas ievadīs staciju dažādos darbības stāvokļos, vienlaikus pārbaudot vadības signālus, kas noteikti EN 61851 standartā. Lai atvieglotu diagnostiku, vienā no EVSE-01 kontaktligzdām ir pulsa platuma modulācijas signāls (PWM).

Uzlādes stacijas mērījumus var veikt kopā ar jebkuru MPI daudzfunkcionālo mēraparātu saimes ierīci (ņemot vērā konkrētā modeļa iespējas un tehniskos parametrus). Šeit izceļas Sonel flagmanis MPI-540. Tas nodrošina automātisku mērījumu secību, kas paredzēta uzlādes stacijām. Pateicoties šai funkcionalitātei, mērījumus var veikt ātri un efektīvi. Savietojamība ar trīsfāzu staciju nozīmē izvairīšanos no nevajadzīgas kabeļa pārslēgšanas nākamo ķēžu fāžu mērījumu veikšanai.

Apvienotā ergonomika un ērta lietošana ar iepriekšminētajām funkcijām padara EVSE-01 adapteri novērtētu un pievilcīgu lietotāju vidū.