KOPĀ MĒS VARAM UZBŪVĒT JŪSU SAPŅU MĀJU!

Daudzi domā, ka „ESELO” sadarbojas tikai ar uzņēmumiem un piegādā elektromateriālus lielām jaunbūvēm. Taču patiesībā mēs piedāvājam daudzveidīgu un mūsdienīgu risinājumu klāstu arī mājokļiem.

Ikdienas darba dunā mēs bieži vien aizmirstam par to, ka tieši mājas ir vieta, kur mēs atjaunojam spēkus un gūstam enerģiju jauniem sasniegumiem. Mēs būvējam ražotnes, bibliotēkas, koncertzāles, aprīkojot tās ar jaunākajiem elektroinstalācijas materiāliem, taču vienlaikus mēdz gadīties, ka mūsu viesistabā pie griestiem jau divdesmit gadus karājas viena un tā pati lustra. Skaista un, iespējams, pat energoefektīva. Taču absolūti neatbilstoša mājas iemītnieku vajadzībām pēc kvalitatīva un situācijai atbilstoša apgaismojuma. Šī lustra visdrīzāk liedz veidot telpā zonējumu vai īpašas noskaņas ar apgaismojuma palīdzību. Turklāt, lai iespaidīgo gaismekli ieslēgtu vai izslēgtu, ir jāiet līdz slēdzim pie sienas. Savukārt, lai mājoklī būtu silti, ir jāieslēdz apkures katls un manuāli jānoregulē radiatori. Neesot mājās, daudzi īpašnieki ekonomijas dēļ samazina apkures jaudu, bet, atgriežoties, to palielina, sasildoties kopā ar savu mājokli. Un tas viss notiek laikā, kad šos un citus sadzīves procesus var viegli automatizēt un vadīt ar sava viedtālruņa palīdzību!

Daudzi domā, ka „ESELO” sadarbojas tikai ar uzņēmumiem un piegādā elektromateriālus lielām jaunbūvēm. Taču patiesībā mēs piedāvājam daudzveidīgu un mūsdienīgu risinājumu klāstu arī mājokļiem.

Slēdžu un rozešu buklets  -    (LAT)

Komforts un ekonomija

Aplūkosim, piemēram, tādus manis jau pieminētus jēdzienus kā gaismu noskaņas un zonēšana. Izklausās sarežģīti, taču patiesībā tie ir ļoti labi piemērojami risinājumi mājoklim. Pat ja runa ir tikai par tipveida dzīvokli. Saskaņā ar vairākkārtējiem pētījumiem, ka pareiza gaisma veicina labu pašsajūtu un cilvēka bioloģisko ritmu pareizu regulēšanu. Savukārt dzīvojamo telpu zonēšana ar dažādu gaismas avotu palīdzību padara uzturēšanos tajās daudz komfortablāku.

Komfortu tāpat veicina arī apgaismojuma un citu procesu vadības sistēmas. Vēlos pievērst jūsu uzmanību produktam, ko ražo un piedāvā mūsu partneris ABB. Uzņēmuma produkts ļauj nodrošināt to, kas vēl pirms desmit gadiem mums likās neticami. Māja var „dzīvot” bez savu saimnieku klātbūtnes, kuri jebkurā brīdī var uzzināt, kas ir zvanījis pie durvīm, kamēr viņi nebija mājās. Tāpat, piemēram, tikai pāris reizes pieskaroties viedtālruņa vai planšetdatora ekrānam, iespējams aizvērt ruļļveida slēģus (ja pēkšņi uznāk negaiss).

Tādēļ tieši komforts mājoklī ir viens no labas dzīves svarīgākajiem nosacījumiem. Savukārt otrs ir komforta apvienojums ar iespēju ekonomēt.

Analoģiskas „Schneider Electric” un „Hager” ražotās mājas vadības sistēmas ļaus ietaupīt energoresursus brīdī, kad saimnieki nebūs mājās. Bet pirms viņu atgriešanās gaisa un ūdens temperatūru atkal var paaugstināt līdz vajadzīgajam komforta līmenim. Nemaz nerunājot par to, ka, lietojot tamlīdzīgas sistēmas, vairs nekad nebūs jāuztraucas par to, vai gludeklis ir izslēgts. Viena komanda viedtālruņa aplikācijā, un jūsu mājā ir izslēgtas visas elektroiekārtas, izņemot tās, kurām jādarbojas nepārtraukti. Katrai no šādām „viedās mājas” sistēmām ir savas priekšrocības un specifika, par kurām pastāstīs to ražotāju pārstāvji, bet „ESELO Latvia” filiālēs par tām ar prieku konsultēs mūsu darbinieki. Pastāv uzskats, ka siltās grīdas kā mājokļa apkures veids ir ne visai ekonomisks risinājums. Taču elektrisko grīdas apkures sistēmu ražotāja DEVI piedāvā progresīvo termoregulatoru „DEVIsmart™”, ar kura palīdzību siltās grīdas kļūst patiešām energoefektīvas.

Drošība un estētika

Kā trešo svarīgo mūsdienīgas un pamatīgas mājas aspektu es minētu drošību. Runājot par „viedās mājas” sistēmu specifiku, ir vērts norādīt uz tādu risinājumu, kā „SIEMENS Home”. Bez rūpēm par komfortu un efektivitāti, tā specializācija, ja vien tā var teikt, ir nelaimes gadījumu profilakse. Piemēram, lai kāds no mājiniekiem, kurš naktī pamodies, nemaldītos pa tumšiem koridoriem, riskējot uzskriet pašu sunim, bet gan bez raizēm nokļūtu līdz virtuvei pa ceļu, kas izgaismots ar blāvu gaismu. Vai arī, lai ģimenes mazākie locekļi sev raksturīgās ziņkārības dēļ negūtu elektrotraumas. Jo SCHUKO rozetes, kas ražotas atbilstoši pasaules standartiem, šajā gadījumā ir aprīkotas ar speciāliem aizvirtņiem un radītas no materiāliem, kas atbilst augstākajai kvalitātei.

Estētika – tā ir pēdējā tēma, kuru vēlētos pieminēt, runājot par mājokli. Lai arī kādus risinājumus mēs savai mājai neizvēlētos, vienmēr gribam, lai tie vienlaikus savai funkcionalitātei arī skaisti izskatītos. Tiem, kuri savam mājoklim meklē interesantus dizaina elementus, noderīgi būs raksti, kas veltīti ABB rozešu un slēdžu daudzveidībai, kā arī LEDVANCE retro stila spuldzēm un daudzfunkcionālajām gaismas diožu lentēm. Turklāt arī neliels slēdža rāmītis vai gaismas avots var kalpot par gaumīgu dizaina elementu.

Jūs taču visticamāk cenšaties visu izdarīt tā, lai mājoklis būtu skaists, komfortabls, drošs un efektīvs, jeb citiem vārdiem sakot – lai tas kļūtu par īstu sapņu māju. Varat būt droši, ka šī mērķa sasniegšanai „ESELO Latvia” rīcībā ir gan uzbūvēšanai vajadzīgās zināšanas, gan elektromontāžas materiāli, gan arī iespējas jums tos piegādāt!

Valērijs Bariševs, „ESELO” izpilddirektors