Siltuma regulācija pieskāriena attālumā

Pasaulē dāņu uzņēmums DEVI sevi ir pierādījis kā uzticamu un pieredzes bagātu partneri, jau vairāk nekā 75 gadus koncentrējoties elektrisko apsildes kabeļu ražošanā.

Ņemot vērā ilggadējo pieredzi un spēju pielāgoties tirgus prasībām, nav pārsteigums, ka patlaban DEVI ir līderis elektrisko grīdas apsildes sistēmu izveidē. Uzņēmuma jaunākais produkts šobrīd ir „DEVIreg Smart” termoregulators, kuru iespējams kontrolēt ar viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Rūdīti apsildes sistēmas ražotāji

Kopš DEVI ir pievērsies elektrisko kabeļu ražošanai, apsildes sistēmu risinājumi ir kļuvuši aizvien daudzveidīgāki – apkures katliem klāt nākuši zemes siltumsūkņi, gaisa siltumsūkņi un pat apkures iekārtas, kas balstītas uz saules kolektoru izmantošanu. Taču uzņēmums, kurš dibināts 1942. gadā, ir spējis ne tikai noturēties globālajā tirgū, bet to arī iekarot savu lauciņu. DEVI ir pārstāvēts 23 valstīs, tādējādi kļūstot par līderi visā Eiropā. Silto grīdu tirgus stabila ieņemšana lielā mērā iespējama, jo uzņēmums ražo ne tikai apsildes kabeļus, bet arī termoregulatorus, siltuma sensorus – visu, kas nepieciešams pilnvērtīgas apkures sistēmas izveidei. Lai uzskatāmāk raksturotu uzņēmuma lielumu un  ietekmi, jāpiemin, ka katru trešo Eiropā pārdoto elektrisko kabeļu apsildes sistēmu ir ražojis tieši DEVI. Gadu gaitā uzņēmums ir pilnveidojis ražoto kabeļu klāstu, modernizējis ražotnes, lai rezultātā nonāktu pie aizvien efektīvākas un vienkāršākas apsildes sistēmas. Kā nākamo soli sistēmas lielākas ērtības nodrošināšanā uzņēmums spēris ar īpašu termoregulatoru „DEVIreg Smart”.

Notur vienmērīgu temperatūru

Telpu apsilde ar siltajām grīdām nav pavisam jauna metode. Latvijā kā jaunums tā parādījās deviņdesmitajos gados un līdz šim brīdim tehnoloģija to izveidē ir palikusi vienkāršāka, saprotamāka un lētāka. Ja sākotnēji mājokļu īpašnieki to izveidei atvēlēja vannas istabas un tualešu telpas, tad tagad ar tām apsilda dzīvojamās istabas, virtuves un citas telpas.

Salīdzinot ar klasisko radiatoru apkures sistēmu, siltās grīdas ir patērētājiem draudzīgāks risinājums. „Apkures sistēma, kurā tiek izmantoti radiatori, rada nevajadzīgu gaisa cirkulācija un temperatūras sadalījums telpā ir nevienmērīgs – grīdas līmenī siltums ir vismazākais, metra augstumā tā daudzums ir vidējs, taču pie griestiem temperatūra ir krietni augstāka. Pie šāda sadalījuma temperatūra starp trim telpas līmeņiem var atšķirties līdz pat astoņiem grādiem,” skaidro kabeļu ražotāja DEVI tirdzniecības vadītājs Latvijā Rihards Zommers. Taču telpu apkurei izmantojot elektrisko grīdas apsildes sistēmu, temperatūras svārstības telpā ir vien četru grādu apjomā. Vispatīkamāk atrasties uz grīdas ir mājoklī ar grīdas apsildes sistēmu. To visvairāk varētu novērtēt jaunās ģimenes, kuru atvases, iespējams, arī mājdzīvnieki, daudz laika pavada rotaļājoties uz grīdas. Turpretī, sildot telpu ar radiatoriem, uz grīdas ir visvēsāk (apmēram 18 grādi pēc Celsija).

Silto grīdu apkures sistēmas uzstādīšana, salīdzinot ar radiatoru apkures sistēmas ievilkšanu, ir par 20% līdz 40% lētāka. Silto grīdu pretinieki gan minētu salīdzinoši augstākas elektrības izmaksas, jo šo grīdu sildelementus darbina elektrība. Taču, skatoties ilgtermiņā, ir jādomā, vai izmantošanas izmaksas tik tiešām ir tik dārgas, ņemot vērā ieguvumus, no kuriem galvenais ir vienmērīga temperatūra telpā, ko noteikti novērtēs visa ģimene. Tāpat, salīdzinot ar malkas vai gāzes apkuri, krietni mazāki ir arī ugunsdrošības riski. „Ja mājoklī ir DEVI grīdas, tad, izmantojot šo apkures sistēmu, māja nevar aizdegties, ar tvana vai dabas gāzi saindēties arī nevarēs,” piebilst Rihards Zommers. Tāpat pārrodoties mājās neesot jāpiestrādā par „kurinātāju” – par visu parūpējas vadības sistēma vārdā „DEVIreg Smart”. Turklāt DEVI apkures sistēma ir arī pilnībā klusa – nav dzirdama ne ūdens ieplūšana apkures sistēmā, ne arī apkures katla radītais troksnis. „Ja skatāmies tīri no estētiskā viedokļa, tad grīdas termoregulācijas sistēma ir viena no vispraktiskākajām, jo šādā veidā nav redzami ne radiatori, ne krāsniņas – viss ir apslēpts zem grīdas,” uz būtiski ieguvumu telpu dizaina veidošanā norāda Rihards Zommers.

Pārslēdz no attāluma

Savienojot siltās grīdas ar vairākiem termoregulatoriem un siltuma sensoriem, iespējams katrā istabā noturēt konkrētu temperatūru. Tiesa, šāda iespēja pastāv jau kādu laiku, bet jaunums šajā ziņā ir iespēja kontrolēt ne tikai siltuma sensoru, bet arī katru no siltuma regulatoriem, ar viedtālruņa aplikācijas palīdzību. Pārslēdz no attāluma | Viedi un ērti

Pēc skata silto grīdu centrālā vadības sistēma nav diez ko lielāka par parastāko gaismas slēdzi. Taču tajā ir iekļauts daudz vairāk, nekā redzams pirmajā acu uzmetienā. „DEVIreg Smart” ir intuitīvi programmējams termoregulators, kurā iekļauts taimeris un savienojamību ar bezvada interneta tīkliem, kā arī aplikāciju „DEVIsmart”. Izmantojot aplikāciju, kas pieejama gan „Android”, „iOS” operētājsistēmām, iespējams regulēt optimālāko gaisa temperatūru katrā no mājokļa istabām. „Pieņemsim, atrodamies kaut kur tālāk no mājām ziemā. Saprotams, ka pie normāla sala nedrīkst nogriezt pavisam apkuri, bet no attāluma varam to samazināt par vairākiem grādiem, piemēram, līdz 15 grādiem pēc Celsija. Taču, kad jau pošamies atpakaļ, tad jau laicīgi varam atkal uzstādīt komfortablu temperatūru,” skaidro Rihards Zommers. Šādi – pārdomāti plānojot nepieciešamo gaisa temperatūru ne tikai mājoklī, bet arī katrā no istabām, iespējams ietaupīt ievērojamu naudas summu uz elektrības rēķina, norāda DEVI tirdzniecības vadītājs Latvijā.

Vienlaicīgi var izmantot vairāki

 Aplikācijas „DEVIsmart” uzstādīšana viedtālrunī nav sarežģīta. „Android” vai „iOS” operētājsistēmas aplikāciju veikala meklētājā jāievada atslēgas vārds „DEVIreg” vai arī „DEVI Smart”. Viedtālruņa aplikācijas savienošana ar siltuma regulatoru nav sarežģīta, taču pirmajā reizē to tomēr būtu ieteicams darīt kopā ar meistaru, kurš šo sistēmu jau pārzina. Uzreiz pēc apkures sistēmas ievilkšanas, aplikācijā detalizēti jānorāda, kāda tipa sensors tiek izmantots, kāda tipa grīdas ir telpās un citi parametri.

Kad ir izpildīti visi uzstādīšanas nosacījumi, tālāk aplikācijas izmantošana jau ir pavisam vienkārša. Katrai no telpām, kurā ir uzstādīti siltuma sensori, iespējams uzlikt vēlamo temperatūru, kā arī laika periodu, kad tā būs attiecīgajā telpā. Tādējādi iespējams automātiski samazināt mājokļa temperatūru, kad ģimenes locekļi atrodas darbavietā vai arī skolā un ietaupīt ievērojamu siltuma daudzumu un secīgi elektrības patēriņu. Viens termoregulators var būt savienots ar līdz pat 10 mobilajām ierīcēm. Ja mājokļi vai ofisa telpas, kuras jākontrolē, ir vairākas, to siltumu iespējams

kontrolēt no vienas un tās pašas aplikācijas. Tādējādi, iespējams, jau ir iemīts ceļš uz nākotni, kur jāaizmirst par vecajiem čuguna radiatoriem.

Papildus informāciju par “DEVI Smart” termoregulatoriem ir iespējams iepazīties šajā mājas lapā -   https://www.devismart.lv/