Māja, kas būs ērta visiem un droša ikvienam!

Būvējot māju vai remontējot dzīvokli, katrs no mums cenšas piepildīt savas īpašās vēlmes un vajadzības, taču vienmēr jāņem vērā arī citu ģimenes locekļu intereses, kā arī tas, ka ar laiku daudz kas var mainīties: piedzimt un izaugt bērni, bet vecāki novecot.

Taču māja ir tā vieta, kur visi grib justies ērti, droši, aizsargāti un komfortabli. Uzņēmums „SIEMENS” jebkuru būvniecību vai remontu saista ar ieguldījumu nākotnē, jo cilvēki savā jaunajā mājā vai atjaunotajā dzīvoklī, visticamāk, dzīvos ilgi. Visā pasaulē „SIEMENS”, pazīstams kā eksperts mājokļu elektrotehnisko risinājumu ražošanā un izmantošanā. Tās speciālisti jau savlaicīgi paredz situācijas, ar kurām var nākties saskarties nekustamā īpašuma saimniekiem, un piedāvā individuālus risinājumus: ērtus, saprotamus un vienkārši lietojamus.

Komfortabla ekonomija

Viens no svarīgākajiem komforta faktoriem mājoklī ir gaisa temperatūra un mitrums. Bet viens no galvenajiem kritērijiem, izvēloties apkures un ventilācijas sistēmu - iespēja ekonomēt resursus. Citiem vārdiem sakot, mēs visi vēlamies, lai apkures sistēma būtu efektīva un viegli vadāma, taču vienlaikus, lai būtu arī iespējams prognozēt ekspluatācijas izmaksas. Tāpēc, neatkarīgi no tā, kāda apkures sistēma vai ventilācija mājoklī ir uzstādīta, „SIEMENS” var piedāvāt lieliskus risinājumus tās uzlabošanai.

Lai būtu vieglāk izprast iespējamos risinājumus, kā piemēru ņemsim četru cilvēku ģimeni, kurā ir divi mazgadīgi bērni. Kad vecāki ir devušies uz darbu un bērni uz bērnudārzu vai skolu, nav nekādas vajadzības mājā uzturēt komfortablu temperatūru. To var pazemināt līdz minimālajai robežai un iestatīt laiku, kad ģimene atgriezīsies mājas. Uz to brīdi gaisa temperatūra mājoklī jau automātiski būs paaugstinājusies līdz vajadzīgajam komforta līmenim. Ja gadījumā plāni mainās, mājokļa apkures sistēmu var kontrolēt arī attālināti.

Jāņem vērā to, ka cilvēku izpratne par komfortablu temperatūru atšķiras, tāpēc ir svarīgi šo jautājumu risināt individuāli. Iestatīt katrā istabā atšķirīgu temperatūras režīmu „SIEMENS” aparatūrai nav nekādu problēmu. Un tas pats attiecas arī uz dažādām diennakts stundām. Naktī veselīgāk un arī komfortablāk ir gulēt istabā ar zemāku gaisa temperatūru, taču pavadīt vakaru, skatoties kādu labu filmu, tomēr patīkamāk siltā istabā.

Nenoliedzami komforts cilvēka dzīvē ir ļoti svarīgs. „SIEMENS” pieredze liecina, ka prasmīga apkures sistēmas ekspluatācija visbiežāk atspoguļojas ievērojamā enerģijas ekonomijā, kas ir būtiski ikvienas ģimenes budžetam. Tāpēc, izmantojot apkures regulēšanas sistēmas, vienlīdz svarīgi ir divi ieguvumi: gan komforts, gan ekonomija, jeb citiem vārdiem sakot – komfortabla ekonomija! Pēc šāda principa arī darbojas „SIEMENS” produktu grupas „Synco living” un „GAMMA”, kuri ir paredzēti mājokļa vadībai.

Nelaimes gadījumu profilakse

Ikviens būs piedzīvojis situāciju, kad pa nakti jāceļas augšā, kamēr citi ģimenes locekļi saldi guļ. Taustīšanās tumsā, lai atrastu slēdzi un ieslēgtu gaismu, rada neērtības gan pašam, gan citiem. Tāpēc „SIEMENS” piedāvā mājokļos uzstādīt kustību detektorus. Tikko kāds tumsā piecelsies no gultas, istabā automātiski ieslēgsies blāva gaisma. To nodrošinās nevis parastie griestu vai sienas gaismekļi, bet gan indikācijas, jeb orientēšanās spuldzes. Tie ir nelieli gaismas avoti, ko uzstāda pa ceļam uz koridoru vai virtuvi, turklāt tie naktī neapžilbina gājēju un nepamodina pārējos mājokļa iemītniekus. Ja mājās ir suns, kaķis vai cits dzīvnieks, var variēt detektoru uzstādīšanas augstumu un metodiku. Māja, kas būs ērta visiem, kopā ar mums - ESELO !

Runājot par „SIEMENS” detektoriem, interesi varētu radīt vēl kāds izgudrojums – klātbūtnes detektors. Uztverot infrasarkano izstarojumu, tas nosaka, vai telpā kāds atrodas. Tas iespējams pat tad, ja šis „kāds” mierīgi sēž pie galda. Kamēr cilvēks atrodas istabā, gaisma deg, bet atliek viņam no tās iziet, kad klātbūtnes detektors to „pamana” un gaisma automātiski nodziest. 

Tomēr šādu detektoru esamība nenozīmē, ka pilnībā iespējams iztikt bez tradicionālajiem gaismas slēdžiem un kontaktligzdām. Tie vienalga paliek kā moderna elektroinstalācija un dizaina sastāvdaļa. Vēl jo vairāk tāpēc, ka, ejot roku rokā ar mūsdienīgām tehnoloģijām un tirgus prasībām, šī nozare strauji attīstās.

Mūsdienīgi dimmeri (gaismmaiņi)

Uzņēmums „SIEMENS” ar vienotu zīmolu „DELTA” ražo septiņas dažādas kontaktligzdu un slēdžu sērijas. Tās var gan harmoniski papildināt telpas dizainu, gan arī kalpot kā pašpietiekami interjera elementi. Klasiski vai novatoriski, saplūstoši ar mēbelēm vai uzsverot to autentiskumu, „DELTA” slēdži un ontaktligzdas spēj apmierināt gandrīz jebkuru gaumi.

Runājot par „DELTA” zīmola produktiem, ir svarīgi atzīmēt arī to duālo funkciju. Lielie taustiņi un gaismas diožu ieliktņi to izgaismošanai kombinācijā ar slēdžu kontrastainajiem rāmjiem kalpo ne tikai pievilcīgam dizainam, bet tiem ir arī praktiska nozīme. Īpaši to izprot ģimenēs, kurās ir gados vecāki cilvēki ar vājāku redzi.

Atrodoties mājās, cilvēki novērtē iespēju ne tikai ieslēgt vai izslēgt apgaismojumu, bet arī regulēt tā intensitāti. Šim nolūkam izmanto tā saukto dimmeri (gaismmaini) – pagriežamu slēdzi telpas apgaismojuma līmeņa regulēšanai. Šādu ierīču ražošana patlaban strauji attīstās. Pieaugot gaismas diožu (LED) apgaismes ķermeņu popularitātei arī mājokļos, „SIEMENS” ir radījis speciālu gaismmaini tieši šādiem gaismas avotiem. Tas ļauj regulēt apgaismojuma intensitāti, sākot no četru vatu jaudas. Vecā parauga gaismmaiņa jūtīgums ir daudz mazāks, tāpēc tos nevar lietot kopā ar gaismas diožu gaismekļiem.

LED gaismekļiem dimmeri ir lietojami ar visām „DELTA” sērijām, un tiem piemīt tās pašas īpašības, kas citiem produktiem. Piemēram, ilgs mūžs un universāli mehānismi. Ja telpā, kur uzstādītas „DELTA” kontaktligzdas un slēdži, saimniekiem radīsies vēlēšanās pamainīt dizainu, viņi varēs ērti nomainīt to virsējos rāmjus un taustiņus pret jauniem, nemainot pašu mehānismu.

Multivides savienotāji komunikācijas sistēmām

Īpašs stāsts ir par kontaktligzdām, kas mūsdienās vairs nav tikai vieta kontaktdakšas pieslēgšanai, bet gan multivides piekļuves punkts. Ja vien pareizi saplānojam mājokļa remontu vai būvniecību, lielāko daļu vadu iespējams noslēpt sienās, bet to galos var uzstādīt tā dēvētās komunikācijas rozetes. Kad radīsies vajadzība pieslēgt datoru pie mājas tīkla vai uzlādēt mobilo ierīci, kā arī pārraidīt multivides datus, nebūs vajadzīgs neviens lieks vads, bet gan tikai attiecīgā rozete.

Ja mājokļa remonta vai būvniecības plānošanas procesā tomēr pielaistas kādas kļūdas, var izmantot jaunu „SIEMENS” izstrādājumu kā dubultā rozete (ar divām ligzdām). To var uzstādīt vienvietīgajā montāžas kārbā, un šī darba veikšanai nav vajadzīgi nekādi speciāli instrumenti un zināšanas. Tas ir pa spēkam katram elektriķim.

Priekšroka drošībai!

Ļoti būtiska „SIEMENS” ražoto rozešu īpašība ir to atbilstība starptautiskajam kvalitātes standartam „SCHUKO®”. Šī plaši pazīstamā kvalitātes zīme – garantija, ka kontaktligzdas ir izgatavotas no kvalitatīviem materiāliem, tās ir drošas lietošanā un aprīkotas ar aizsargzemējumu.

Rūpējoties par bērnu drošību, „SIEMENS” ražo īpašas kontaktligzdas ar aizsargājošiem aizvirtņiem, kas neļauj mazuļiem piekļūt strāvas vadītājiem, tādējādi pasargājot no elektrotraumām.

Ikvienā ģimenē, kurā ir bērni, zina arī to, ka mazuļus piesaista ne tikai elektrība, bet arī citi aizliegumi, piemēram, uguns, tāpēc ikvienā mājoklī noderēs „DELTA reflex” dūmu detektori, ko uzstāda virtuvē un dzīvojamās telpās. Šīs nelielās ierīces pasargās no ugunsnelaimēm. Ja telpā izplatās dūmi, atskan trauksmes signāls, kuru var sadzirdēt ne tikai mājās, bet, pateicoties mūsdienu komunikācijas iekārtām, var saņemt ziņu pat daudzu kilometru attālumā. Patlaban šis jautājums īpaši aktuāls ir saistībā ar pieņemtajiem papildinājumiem normatīvajos aktos, kas paredz, ka, sākot ar 2020. gadu, Latvijā dūmu detektoru uzstādīšana dzīvojamās telpās būs obligāta.

Palīdzība plānošanā

Iepriekš jau runājām par īpašām ērtībām, pēc kurām var rasties vajadzība, ja mājās ir gados vecāki cilvēki. Taču dzīve ir tik neparedzama, ka jebkurš no mums var nonākt tādā situācijā, kad šīs ērtības nāksies izmantot arī pašiem. Te ir runa par dažādām traumām, no kurām nav pasargāts neviens. Tādēļ pēkšņi ļoti noderīga var izrādīties mājas aprūpes sistēma – trauksmes vai palīdzības izsaukšanas signāls, ko var noraidīt nepieceļoties no gultas – vien nospiežot pa rokai esošu signālpogu.

Tāpat mūsdienās ļoti aktuāla ir ēku automatizēšana. Piemēram, lai ar istabas kontroliera palīdzību varētu izslēgt vannas istabas vai viesistabas piespiedu ventilāciju.

Viss, kas vien nodrošina komfortu mājoklī, ir „Synco living” darbības pamatā. Tā ir ventilācijas, apkures, apgaismojuma, namruņa un citu iekārtu apvienošana kopējā sistēmā. Vienreiz to iedarbinot, mājas saimnieki var aizmirst par sadzīvisku sīkumu risināšanu un ērti baudīt mājīgumu un komfortu. Turklāt vienmēr ir iespēja uzstādīt standarta scenārijus darbadienām un brīvdienām saskaņā ar ierasto ģimenes dienas režīmu. Taču vajadzības gadījumā to jebkurā brīdī ar viedtālruņa palīdzību iespējams izmainīt. Tas ir iespējams, pat atrodoties ārpus mājām.

Skatoties no malas, var šķist: tas ir tik sarežģīti izplānot un īstenot visus šos mūsdienīgos vadības, efektivizācijas un ekonomijas risinājumus! Taču „SIEMENS” pierāda, ka tā nav. Tās speciālisti ir izstrādājuši tā dēvēto „Check list”, ar kuras palīdzību mājokļa saimniekiem piedāvā izplānot savu māju. Katrai telpai ir dažādi instalāciju risinājumi un, vadoties pēc klienta vajadzībām, „SIEMENS” ir gatavs piedāvāt individuālu risinājumu.

Šodien uzņēmuma „SIEMENS” kvalitātes standarts ir ļoti augsts, pieredze „gudro māju” projektu īstenošanā – liela, bet pieejamo risinājumu klāsts ļoti plašs. Šie trīs svarīgie kvalitātes rādītāji ir pamatoti, un tāpēc ļauj izšķirties par labu „SIEMENS” produkcijai. Savukārt „ESELO” speciālisti vienmēr palīdzēs atrast tieši to risinājumu, kas konkrētās mājas būvniecībā būs vispiemērotākais.