Kā izvēlēties piemērotāko apgaismojumu mājoklim

Dienām kļūstot īsākām un palielinoties vajadzībai pēc gaismas, ir īstais laiks pievērst uzmanību mājas apgaismojumam.

Apgaismojuma izvēles pamatā ir dažādas vajadzības un telpu lietojums, kas mainās atkarībā no dienas laika un konkrētās dienas. Izvēloties pareizo apgaismojuma veidu, iespējams radīt vēlamo noskaņojumu, izcelt priekšmetus, saglabāt iespējas darboties, palīdzēt koncentrēties un paaugstināt drošību. "Ledvance" gaismekļi dažādām dzīvojamajām zonām apvieno modernās LED tehnoloģijas un funkcijas ar pievilcīgu dizainu.

* Bloga ieraksts publicēts sadarbībā ar Ledvance: https://www.delfi.lv/news/national/commercials/ka-izveleties-piemerotako-apgaismojumu-majoklim.d?id=52555121

Āra apgaismojums ap māju un dārzā

Pārdomāts āra apgaismojums ir svarīgs no dažādiem aspektiem. Ar balto gaismu jūs garantējat drošību visapkārt mājai, savukārt siltā gaisma dārzā rada mājīgu, patīkamu noskaņu – piemēram, dārza viesībās vai pulcējoties kopā ar ģimeni un draugiem.

Kā izvēlēties apgaismojumu sev?LED āra sienu gaismekļi ir pieejami kā tiešas un netiešas gaismas avoti. Pie sienas vai zem jumtiņa uzstādāms āra apgaismojums ne tikai izgaismos iekšpagalmu ar enerģiju taupošām LED spuldzēm, bet būs arī ideāli piemērots māju ārdurvīm vai iebraucamajiem ceļiem. Celiņu apgaismošanai paredzētie LED gaismekļi ir pieejami kā laternas, stāvlampas vai uz pamatnes novietoti gaismas ķermeņi. Tie izgaismos celiņu vai iebrauktuvi, iezīmējot tās aprises. LED prožektoriem ir ļoti spēcīga apgaismošanas jauda, un tie optimāli izplata gaismu, tāpēc ir ideāli piemēroti, piemēram, garāžas apgaismošanai.

 

 

 

Iekštelpu apgaismojums

Parasti mājas sirds atrodas virtuvē – tur tiek gan gatavots ēdiens, gan papļāpāts. Tam visam nepieciešams atšķirīgs apgaismojums, atbilstošs konkrētajai virtuves zonai un, protams, jūsu vajadzībām.

Kā izvēlēties apgaismojumu sev?

Pamata apgaismojumam vienmēr jāspēj spoži apgaismot virtuvi. Tāpat virtuvē noteikti jābūt labam darba zonu apgaismojumam. Tās parasti ir zonas, kurās gatavojat ēdienu.

Virtuves izgaismošanu papildina tieši vērsts apgaismojums. Griestu lampa virs virtuves ēdamgalda nodrošina optimālu apgaismojumu ēdienreizēs. Savukārt dekoratīvais apgaismojums ir kā pēdējais otas vilciens jūsu apgaismošanas plānā.

Apgaismojuma prasības pagrabtelpā vai garāžā var atšķirties no vajadzībām dzīvojamajā zonā. Piemēram, ja meklējat pamatīgu, izturīgu, energoefektīvu gaismekli ar IP65 aizsardzību un jums ir svarīgi, lai tas kalpotu ilgi, noderēs mitrumnecaurlaidīgi gaismekļi ar triecienizturīgu korpusu.

Neliels papildu apgaismojums

Tas ir neaizstājams, ja vakarā, atgriežoties no teātra, gribat, lai pie sliekšņa sagaida gaisma, vai vēlaties, lai bērni naktī var vieglāk atrast ceļu uz tualeti vai varat droši nokāpt pa kāpnēm. Ar sensoru aprīkotu gaismekli, ko darbina baterijas, ir viegli uzstādīt, un tas sniedz papildu apgaismojumu, kad tas nepieciešams telpās vai ārā. Kā izvēlēties apgaismojumu sev?

Ar dienas/nakts un kustību sensoru aprīkots LED gaismeklis, ko darbina baterijas.

"Smart+" ir jaunais apgaismošanas veids

Izmantojot "Smart+" gaismekļus un produktus, jūs iegūstat personiskāku un daudzveidīgāk izmantojamu apgaismojumu. "Smart+" LED gaismekļiem ir gaismas spilgtuma samazināšanas funkcija, regulējama krāsu temperatūra no siltas līdz dienasgaismas baltai un krāsu izmaiņas (RGBW) – visas šīs funkcijas ir ērti kontrolējamas no telpām vai āra, izmantojot lietotni vai balss komandu. Ar gudrajiem "Smart Home" risinājumiem varat apgaismot māju un dārzu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.